Tottenham besojnë se ylli sulmues i tyre Heung-min Son do të nënshkruajë kontratën e re që do t’i ofrohet, raporton “The Guardian”.

Koreani 28 vjeçar është duke tërhequr vëmendje nga shumë klube të mëdha për arsye të formës fantastike që po kalon këtë sezon, por Spurs besojnë që ai do të nënshkruajë kontratë të re me ta, kështu duke e mbajtur atë në Londër edhe për disa vite.

Son këtë edicion është duke kaluar në një formë të shkëlqyer, ku në tetë paraqitje për Tottenham ka arritur të shënojë tetë gola dhe të asistojë dy herë.