Ndeshja më e madhe në planet, Barcelona-Real Madridi, do të zhvillohet sot.

Derbi i quajtur “El Classico” do të luhet sot nga ora 16:00 në stadiumin ikonik “Camp Nou”.

Skuadra e Real Madridit nesër pritet që të zbresë në fushë me shumë mungesa.

Eden Hazardi, Odeegardi, Sergio Ramosi, Carvajali dhe Odriozola nuk do të jenë gati për ndeshje.

Kurse te katalunasit, mungesa të sigurta janë: Ter Stegeni dhe Umtiti. Kurse Jordi Alba është në dyshime.

Katalunasit për momentin gëzojnë formë më të mirë, kurse Real Madridi në dy ndeshjet e fundit ka pësuar humbje, duke treguar luhatje.

Klasikja e fundit i takoi Real Madridit që fitoi me rezultat 2:0.