Ndeshjet fillojn nga ora 17:00

Ndeshjet fillojn nga ora 17:00

Sot në Suharekë e Ferizaj zhvillohen dy ndeshjet e radhës të javës së dytë në elitën e futbollit kosovar.

Kampioni aktual, Feronikeli, luan në udhëtim te Ballkani, në një sfidë që pritet të jetë shumë interesante dhe e paparashikueshme.

Një tjetër takim që në horizont sheh tri rezultate luhet në Ferizaj, ku skuadra me të njëjtin emër është nikoqire e Gjilanit.

Djemtë e Bekim Isufit do të luftojnë për të dëshmuar se triumfi heroik ndaj Dritës javën e kaluar nuk ishte i rastësishëm, ndërsa Gentian Mezanit i duhet fitorja, në të kundërtën vazhdimi i kampionatit nuk do të ishte aspak i qetë për të.

Ndeshjet fillojn nga ora 17:00.

Ballkani – Feronikeli

Ferizaj – Gjilani