Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellë edhe me zbrazje elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-9m/s./kp/