​Spanja në gjysmëfinale, eliminon në penallti Zvicrën

 
Pas ekzekutimit të penalltive, spanjollët sigurojnë biletën drejt gjysmëfinales së këtij Kampionati Evropian.
Ka përfunduar ndeshja e parë e çerekfinales së Euro 2020 mes Spanjës dhe Zvicrës, ku pas 120’ minutave lojë dhe pas ekzekutimit të penalltive, Spanja ka eliminuar Zvicrën.
Spanjollët shënuan fitore në penallti me rezultat 3:1, pas tre humbjeve radhazi të “Helvetikëve” nga 16 metërshi.

Back to top button