Ndeshja ka përfunduar me rezultat 7:0

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 7:0

Spanja e ka shkatërruar Maltën, duke e mposhtur 7:0. Spanja është treguar e pamëshirshme ndaj Maltës në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Ramón de Carranza”.

La Roja e ka detyruar kundërshtarin ta nxjerrë shtatë herë topin nga rrjeta, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Cazorla dhe Morata shënuan për rezultatin e pjesës së parë, ndërsa 5 gola tjerë u shënuan në pjesën e dytë; Pau Francisco Torres 62’, Sarabia 63’, Dani Olmo 69’, Moreno 71’ dhe Navas 85’, për rezultatin përfundimtar 7:0.