Napoli po planifikon të ndryshojë emrin e stadiumit të tyre nga “Sao Paolo” në “Diego Armando Maradona”.

Duke folur për “Sky Italy”, De Laurentis deklaroi:

“Unë kam qenë në bisedime me autoritetet lokale për 17 vitet e fundit, unë gjithmonë kam kërkuar që të blej stadiumin dhe ta riemërtoj atë ‘Diego Armando MaradonaNëse atëherë, për traditë, do të duhet ta quajmë atë si” San Paolo “dhe” Maradona “kështu qoftë. Nuk do të ndryshojë shumë, por është e drejtë që Maradona ta ketë këtë njohje. Edhe nëse do të ndërtonim një stadium krejt të ri, unë do ta quaja ashtu”.Në një letër prekëse drejtuar fituesit të Kupës së Botës 1986, De Laurentiis shtoi: “Unë besoj se është e drejtë të riemërojmë “San Paolo-n” me emrin tënd, kështu që ne mund t’ju mbajmë me ne si dëshmitar të rrugës së shkëlqyer që ka marrë kjo skuadër”.

Legjenda argjentinase vdiq në moshën 60 vjeçare të mërkurën pas një arresti kardiak.