Rashica ka qenë një ndër lojtarët kryesor tek skuadra gjermane

Rashica ka qenë një ndër lojtarët kryesor tek skuadra gjermane

Futbollisti i njohur nga Kosova, Milot Rashica është duke kaluar në një formë shumë të lartë tek skuadra gjermane, Werder Bremen.

Ylli i përfaqësuese së Kosovës në këtë fillim të këtij sezoni ka qenë një ndër lojtarët kryesor tek skuadra gjermane.

Rashica, në 8 ndeshje të zhvilluara këtë sezon ka arritur ta gjejë golin 6 herë, gjithashtu duke bërë edhe 2 asistime për bashkëlojtarët e tij.

Rashica, pritet të jetë edhe një ndër lojtarët kyç të kombëtares së Kosovës, në dy ndeshjet e rëndësishme që “Dardanët” do t’i zhvillojnë në nëntor, ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë.