Luis Suarez thuhet se është shumë afër kalimit në radhët e kampionëve italianë Juventus, shkruajnë Marca spanjolle, Mundo Deportivo dhe Gazetta Dello Sport.

Suarez nuk llogaritet më në Barcelonë, dhe trajneri i ri Ronald Koeman i ka thënë atij se mund të kërkojë një klub të ri.

Përveç Juventusit, nuk duhet të harrojmë PSG, i cili është i interesuar për uruguaiani.

Një rol kryesor këtu mund të luajë Neymar, i cili ka fituar trofe të shumtë në Barcelonë me Suarez.