Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Superliga e Shqipërisë, kryendeshja mes Vllaznisë e Teutës

1 min read

Superliga e Shqipërisë vazhdon sot me xhiron e dytë të sezonit të ri 2021/22, ku do të kemi dy përballje tejet interesante.

Ndeshja më interesante e ditës së sotme do të jetë ajo mes Vllaznisë dhe kampionit aktual Teutës.

Sezonin që lamë pas, Teuta u shpall kampione e Superligës së Shqipërisë me anë të golaverazhit më të mirë, pasi që ishte në kuotën e njëjtë të pikëve me skuadrën e Vllaznisë.

Ndeshje tjetër interesante do të jetë edhe ajo mes Skënderbeut e Partizanit.

Në 38 takime sa i kanë zhvilluar së bashku, 15 sosh i ka fituar Skënderbeu, aq sa i ka fituar edhe Partizani, kurse tetë herë janë ndarë me barazim.

Programin e plotë të ndeshjeve në Superligën e Shqipërisë e gjeni më poshtë.

16:45 Skënderbeu – Partizani (Stadiumi i Skënderbeut)

16:45 Vllaznia – Teuta (Stadiumi Loro Boriçi)