Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve ndërmjet Tiranës dhe Cërvena Zevdës nga Beogradi.

Pas 45 minutave në stadiumin “Air Albania” rezultati është i barabartë 0:0.

Tirana ka arritur në rrethin e dytë kualifikues me një fitore befasuese në Tbilisi kundër Dinamos (2:0).

Ndeshja mes dy skuadrave po luhet pa praninë e spektatorëve për shkak të pandemisë koronavirus.