Përveç dy klubeve angleze i interesuar për Fernandes edhe Real Madridi

Përveç dy klubeve angleze i interesuar për Fernandes edhe Real Madridi

Tottenham dhe Manchester United janë dy klubet të cilat mbesin të interesuara për mesfushorin e Sporting, Bruno Fernandes.

Portugezi ka qenë shumë afër kalimit te Tottenhami, transferim i cili dështoi për shkak të refuzimit të ofertës nga ana e presidentit të Sportingut.

Mediat në Portugali raportojnë që vlera e lojtarit ka arritur në 70 milionë euro.

Për mesfushorin priten ofertat në afatin e janarit nga dy gjigantët anglez.

Përpos dy klubeve angleze i interesuar mbetet edhe Real Madridi, të cilët po e shohin si zëvendësim të Paul Pogbasë.