Tottenham triumfon

Tottenham triumfon

Tottenham sonte shënoi fitore të thellë ndaj Burnleyt. Skuadra e Jose Mourinhos fitoi me rezultat 5-0 ndaj Burnleyt, pas disfatës në mesjavë kundër Manchester Unitedit.

Burnley e mbajti posedimin e topit më shumë gjatë 90 minutave të kësaj ndeshjeje të zhvilluar në stadiumin e Tottenhamit, mirëpo vendasit arritën të jenë shumë më të saktë para portës, duke shënuar pesë herë.

Harry Kane me dy gola, Lucas Moura, Heung-Min Son dhe Moussa Sissoko ishin golashënuesit e kësaj ndeshjeje për skuadrën e Mourinhos, që aktualisht radhitet në pozitën e pestë, me 23 pikë të grumbulluara nga 16 xhirot e para.