Top klubet angleze pas Demiralit

Top klubet angleze pas Demiralit

Shumë skuadra të mëdha evropiane dëshirojnë shërbimet e mbrojtësit të Juventusit, Merih Demiral. Pas interesimit të skuadrës së Milanit, pas Demiralit janë vënë edhe top klubet angleze si Arsenali, Manchester United dhe Tottenahmi.

Sipas asaj që shkrun The Sun, drejtuesit e Tottenhamit kanë filluar kontaktet e para me agjentin e 21-vjeçarit, i cili nuk ka hapësirë të mjaftueshme tek klubi torinez, pas ardhjes së De Ligt.

Turku është paraqitur vetëm një herë që nga transferimi i tij tek skuadra e Sarrit, verën e kaluar nga Sassuolo.