Union Berlini ia shënoi dy gola Bremenit

Union Berlini ia shënoi dy gola Bremenit

Werder Bremeni i përfaqësuesit të Kosovës, Milot Rashica po vazhdon rënien në Bundesligë.

Werder Bremeni u mposhtur sot nga Union Berlin, me rezultat 0-2 dhe të dy golat i ka shënuar Marius Bulteri.

Katër herë kampioni i Gjermanisë, Bremeni po kalon një periudhë të keqe në Bundesligë, duke mbetur në zonën e rrezikshme, që e largon nga Bundesliga.

Union Berlini është në pozitën e 11-të me 26 pikë, ndërsa Werder Bremeni është i parafundit me 17 pikë.