Manchester United po bëhet gati të heq dorë nga nënshkrimi potencial me Jadon Sanchon, raporton Daily Star.

Lojtari i Borussia Dortmundit është objektivi kryesor i ‘Djajve të Kuq’ në këtë merkato, por nuk po arrijnë marrëveshje me klubin gjerman.

Duke parw këtë situatw, trajneri i United, Solskjaer ka kërkuar që të studiohen emrat alternativë dhe ata janë, sulmuesi i Juventusit Douglas Costa, i Atletico Madridit Joao Felix dhe ai i Real Madridit Gareth Bale./kp