Arturo Vidal sonte udhëton drejt Italisë ku nesër do t’iu nënshtrohet vizitave mjekësore me skuadrën e Interit, raportojnë mediat nga Katalonia.

Ai ishte në negociata me “Blaugranët” për ta ndërprerë kontratën një vit më herët dhe tani sipas RAC1, të gjitha detajet janë definuar dhe kiliani do të udhëtojë drejt Milanos.

Reprezentuesi nga Kili, pas vizitave mjekësore, do të nënshkruajë kontratë me “Nero-azzurët”