Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Villarreal kualifikohet në finale, eliminon Arsenalin

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Ka përfunduar ndeshja e kthimit e gjysmëfinales së Ligës së Evropës mes Arsenalit dhe Villarrealit me rezultat të barabartë 0:0, ku skuadra spanjolle ka arritur të kualifikohet për në finale.

Rezultati i sotëm nuk i ka konvenuar Arsenalit, pasi që në ndeshjen e parë, “Topçinjtë” pësuan humbje 2:1 në Spanjë, dhe kështu u eliminua nga Villarreali.

Në finale, skuadra e Unai Emery do të përballet me gjigantin anglez Manchester United, ku ky i fundit e eliminoi Romën me rezultat të përgjithshëm 8:5.

Finalja e Ligës së Evropës do të mbahet në Gdansk të Polonisë, më datën 26 maj.