​Votat e mërgatës për Gjakovë, prinë VV-ja

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje Mimoza Kusari-Lila ka marrë numrin më të madh të votave me postë për zgjedhjet komunale të 17 tetorit.
Sipas KQZ-së. Kusari-Lila ka marrë 289 vota, duke lënë mbrapa kandidatin e AAK-së Ardian Gjini që ka marrë 178 vota.
Ardian Gjini në raundin e parë ka marrë 46 për qind të votave, Mimoza Kusari-Lila 37.08 për qind.
VV dhe AAK do të jenë pjesë e raundit të dytë të 14 nëntorit./21Media

Back to top button