Huazimi i Felipe Anderson tek skuadra e Portos si duket do të ndërpritet këtë muaj, raporton “The Guardian”.

West Ham po planifikon të rikthej 27 vjeçarin në klub, dhe më pas ta dërgoj tek një skuadër tjetër deri në fund të edicionit 2020/21.

Anderson nuk ka pasur fat të mirë me minuta tek skuadra e Portos, ku këtë edicion ka arritur të paraqitet vetëm tre herë, në të gjitha garat për skuadrën portugeze.