Ylli holandez dhe njëkohësisht mesfushori i kampionit anglez, Georginio Wijnaldum ka refuzuar kontratën e re të ofruar nga Liverpool, sipas “Daily Express”.

Një ndër shkaqet kryesore që Wijnaldum refuzoi kontratën e re është paga jo e kënaqshme.

Ky lajm i konvenon Barcelonës, ku raportohet që trajneri i ri, Koeman e pëlqen lojtarin shumë pasi që sa ishte menaxher i Holandës, lojtari ishte nën urdhrat e tij.