Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Zbulohet lapidari i dëshmorëve Haxhi, Agron e Skender Ferizaj

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Komuna e Deçanit ka njoftuar të gjithë qytetarët, invalidët e veteranët e luftës së UÇK-së si dhe familjet e dëshmoreve, se sot në fshatin Kodrali të Deçanit në ora 11:00, bëhet zbulimi i Lapidari kushtuar sakrificës sublime të dëshmorëve të atdheut.

“Lavdi për Haxhi, Agron e Skender Ferizaj një trung i tërë familjar i sakrifikuar për lirinë e vendit nder breza”, thuhet në shkrimin e komunës.

Në këtë ceremoni pritet të merr pjesë edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj./21Media