Milani mund të ketë në dispozicion Zlatan Ibrahimovicin kundër Parmas, pasi veterani thuhet se mori reagime pozitive nga një test mjekësor i realizuar sot.

Suedezi pësoi një dëmtim të muskujve në fitoren 3-1 në “San Paolo” ndaj Napolit dhe që nga ajo kohë ka mbetur jashtë.

“Calciomercato.com” raporton se 39-vjeçari është mirë fizikisht dhe Milani shpreson ta ketë atë përsëri kundër Parmas këtë fundjavë.

Ibrahimovic ka shënuar 10 gola në gjashtë ndeshje të Serisë A deri më tani këtë sezon, duke ndihmuar “Rossonerët” në krye të tabelës.

“Rossonerët” zgjatën ecurinë e tyre të pamposhtur në Ligë në 22 ndeshje në Serie A fundjavën e kaluar dhe vazhdojnë të performojnë mirë edhe në mungesë të Suedezit.

Ibrahimovic do të ulet në stol të enjten kundër Sparta Pragës në Europa League, por shitësi pretendon se ai mund të jetë në dispozicion për trajnerin Stefano Pioli për ndeshjen në “San Siro” të Dielën.