Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel.

Lajmi është konfirmuar para pak minutash nga faqja zyrtare e Bazelit në të cilën thuhet se sulmuesi nga Kosova ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023.

Bazeli përndryshe ishte skuadra tek e cila Zhegrova kishte këmbëngulur të qëndronte dhe tashmë edhe ia ka arritur qëllimit.