Në Kosovë nga Covid-19 kanë humbur jetën 1 mijë e 220 persona, kështu bënë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Numri total i rasteve pozitive është 47.203 raste, kurse numri i të shëruarve është gjithsej 34.637. Aktualisht janë 11 mijë e 346 raste aktive me koronavirus.

482 TË SHËRUAR DHE 294 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, December 15, 2020

Gjatë 24 orëve të fundit 17 persona kanë vdekur, ndërsa janë shënuar edhe 294 raste të reja me Covid-19. Sipas Insitutit Kombëtar të Shëndetit Publik në 24 orët e fundit janë shëruar 482 pacientë./21Media