Dhënie e ryshfetit

Dhënie e ryshfetit

Një person është arrestuar dje në Merdare pasi që i njëjti i kishte ofruar ryshfet një zyrtari policor.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K/Shqiptar drejtues i autobusit të një agjensioni turistik me targa vendore i kishte ofruar ryshfet zyrtarit policor në vlerë prej 10 euro”, thuhet në raportin e policisë.

Me urdhër të prokurorit të hollat janë sekuestruar dhe pas intervistimit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt./21Media