Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 1049 testime të realizuara, 166 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-88, Kumanovë-2, Shtip-4, Prilep-11, Tetovë-13, Strugë-11, Veles-1, Ohër-13, Kavadarc-4, Gostivar-7, Kriva Pallankë-2, Krushevë-1, Koçan -2, Probishtip-2, Vinic-1, Kërçovë-2 dhe Negotinë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 416 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 10 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21