Aktualisht në Kosovë janë 1020 raste aktive me koronavirus. Mbrëmë u konfirmuan edhe 75 raste të reja deri sa u shëruan edhe 38 tjerë.

Sipas statistikave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë që nga 13 marsi i këtij viti 2073 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, derisa 1018 janë shëruar dhe 35 kanë vdekur./21Media

TRIDHJETË E TETË TË SHËRUAR DHE SHTATËDHJETË E PESË RASTE ME COVID-19!Sot më 20 qershor 2020, në Laboratorin e…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Samstag, 20. Juni 2020