Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 103.124 raste nga 511.336 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.110 raste të vdekjes.

IKSHPK ka njoftuar se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 89.648 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.366./21Media

507 TË SHËRUAR DHE 382 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, 22 April 2021