Kur njerëzit shohin balet në Nigeri, ata mendojnë se është vetëm për vajza. Por, Anthony Mmesoma Madu po sfidon steriotipet.

Një video e fundit e 11-vjeçarit Anthony Mmesoma Madu që vallëzonte në shi u bë virale me pëlqimet e superyllit të Hollivudit, Viola Davis dhe të famshëm të tjerë që ndajnë videon, transmeton rtv21.tv.

Anthony është një nga 12 studentët në Akademinë “Leap of Dance në Lagos”.

Akademia, e themeluar në vitin 2017, është mendja kryesore e Daniel Ajala Owoseni i cili ka ligjëruar falas./21Media