Aktualisht në Kosovë janë 11522 raste aktive me koronavirus. Mbrëmë u konfirmuan edhe 95 raste të reja deri sa u shëruan edhe 63 tjerë.

Sipas statistikave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë që nga 13 marsi i këtij viti 2363 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, derisa 1171 janë shëruar dhe 40 kanë vdekur./21Media

 

63 TË SHËRUAR DHE 95 RASTE ME COVID-19!Sot më 24 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 24. Juni 2020