Edhe 13.195. persona vazhdojnë të jenë aktiv me Covid-19 në Kosovë, sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike.

Dje janë regjistruar edhe 468 raste positive nga 1314 mostra të testuara, ndërsa janë konfirmuar 683 të shëruar.

I lartë vazhdon të jetë numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë, vetëm dje janë regjishtruar 19 raste.

Numri total i rasteve pozitive është 42.805 raste nga 152.677 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.106 raste të vdekjes, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 28.504 raste./21Media