Që nga 13 marsi kur edhe janë paraqitur dy rasteve e para pozitive me COVID-19 numri i të infektuarve deri më tani ka shkuar në 39 mijë e 57.

Derisa 24 mijë e 427 persona janë shëruar nga COVID-19, janë 1 mijë e 5 persona që kanë vdekur nga ky virus.

Nga të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) thuhet se janë 13 mijë e 625 raste aktive me COVID-19.

1.505 TESTIME, 673 TË SHËRUAR DHE 626 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, 29 November 2020