Kosova e para në Evropë me raste me korornavirus për 100 mijë banorë

Kosova e para në Evropë me raste me korornavirus për 100 mijë banorë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar për 132 raste të reja me koronavirus dhe 83 të shëruar nga 486 mostra. Në 24 orëshin e fundit u shënuan edhe 6 raste të vdekjeve nga Covid-19./21Media