Histori interesante fshihen prapa këtyre fotografive

Histori interesante fshihen prapa këtyre fotografive

Minutat e fundit të jetës së disa personave arritën të dokumentohen me fotografi dhe u bënë virale në rrjetet sociale.

Një medium online i huaj botëror, ka renditur fotografitë e shkrepura pak minuta para vdekjes së disa personave. Persona këta duke filluar nga fytyrat e njohura e deri tek ata më pak të njohur, shkruan rtv21.tv

Një veteran i luftës

Kjo fotografi e Justus Belfield, u shkrep një ditë para se ai të ndërronte jetë. Veterani i Luftës së Dytë Botërore, vdiq në moshën 98 vjecare me uniformën e veshur.

A war veteran.

“Selfie” e fundit

Kjo fotografi e një nëne dhe djali, qëlloi të  jetë e fundit, shkruan rtv21.tv

Gary Slok, 15 vjeçar dhe nëna e tij, Petra Langeveld u zhdukën gjatë një udhëtimi me aeroplanin që ishin.

The last selfie.

Hitler

Kjo fotografi thuhet se është fotografia e fundit e shkrepur për Adolf Hitlerin, para se ky i fundit të qëllonte veten për vdekje.

Hitler.

Fotografia që kapi sulmuesin

Kjo foto është shkrepur nga një politikan i Filipineve, i cili po fotografonte familjen e tij përderisa ishte në rrugë.  Ai ishte qëlluar për vdekje vetëm pak sekonda pasi që foto u shkrep.

Captured the assassin.

Postimi i fundit

Gabriela Hernandez kishte postuar një foto të saj, në rrjetin social Facebook para se ta varte vetën në litar, në vitin 2013.

The final post.

Amy Winehouse

Një javë para se këngëtarja Amy Winehouse, të vdiste në qershor të vitit 2011, ajo ishte fotografuar duke ecur afër shtëpisë së saj në Londër. Ditët e saj të fundit ajo i kishte kaluar duke pirë vodka e vetme në dhomën e saj të gjumit.

Amy Winehouse.

“Një akt i rrezikshëm”

Një tinejxher rus, vdiq pak sekonda pasi që shkrepi këtë fotografi. Pasiqë humbi forcën për tu mbajtur për ndërtese.

The risky act.

“Romanca e fundit”

Një grua shpërndau një foto në rrjetin social Snapchat, së bashku me të dashurin e saj. Kjo ishte edhe fotoja e fundit e tyre pasi që djali e qëlloi atë për vdekje pak minuta pas fotografisë së shkrepur.

The last romance.

John Lennon

Imazhi që shihni është nga John Lennon, themeluesi i The Beatles, duke u kthyer në apartamentin e Manhatanit nga Fabrika e Regjistrimit dhe njeriu në të djathtë është ai që e qëlloi atë – Mark David Chapman.

John Lennon.

Tupac Shakur

Ishte 7 shtatori i vitit 1996, kur Tupac, një reper amerikan ishte duke u kthyer nga meqi Bruce Seldon vs Mike Tyson. Imazhi që shfaqet, ishte kapur natën para se të ndodhnin të shtënat,  në të cilin ai kishte vdekur.

Tupac Shakur. 

Paul Walker

Paul William Walker IV, ishte duke u kthyer nga një ngjarje për bamirësinë që aktori e ushtronte. Përderisa makina e tij ishte përplasur me një pllakë betoni dhe dy pemë. Makina kishte zënë dhe Paul kishte vdekur në vend. Ky imazh doli të ishte një nga fotografitë para vdekjes kur ai po largohej nga ngjarja e bamirësis.

https://cdn.wittyfeed.com/58990/kv1z9zu62ahlzo1oew0q.png?imwidth=960

Michael Jackson

Këngëtari amerikan, Michael Jackson kishte vdekur më 25 qershor 2009, pasi ka kaluar në mbi dozë nga pilulat e gjumit. Ky imazh ishte shkrepur para vdekjes së tij, ku ai ishte parë duke provuar për shfaqjen e tij të shitur në Qendrën Staples në Los Angeles.

Michael Jackson.

Robin Williams

Kush do të kishte menduar se njeriu më qesharak në botë ishte aq i mërzitur vetë? Ky imazh është një fotografi e një ahengu në rezidencën e Robin Williamsit, shkrepur një ditë para vdekjes së tij.

Robin Williams.

Whitney Houston

Whitney Elizabeth Houston ka vdekur pasi u largua nga provat për festën e Davis para Grammy Awards në The Beverly Hilton. Imazhi u bë pjesë e fotografive të saj të vdekjes, sepse ajo shihet duke u larguar nga vendi dhe u gjetë e zhytur në vaskën e apartamentit të saj, në hotelin Beverly Hilton dy ditë më vonë.

Whitney Houston.

Robert Kennedy

Ai ishte senator i New York-ut që nga janari i vitit 1965 deri në vrasjen e tij në qershor 1968. Kjo pamje e tmerrshme e Robertit tregon momentin menjëherë pas vrasjes së tij. Sirhan Bishara Sirhan, 24-vjeçare, e kishte qëlluar Kennedyn, duke e tërhequr këmbëzën tre herë nga një revolver 22-kalibrit./21Media

Robert Kennedy.

Përktheu dhe përshtati rtv21.tv