Pësojnë sërish rritje rastet e infektimeve dhe vdekjet nga Covid-19 në Shqipëri.

Siç raporton Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 182 raste të reja dhe 5 viktima.

Sipas buletinit të MSH, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1055 testime, ndërsa 90 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin./oranews