Në Kosovë sot u shënuan edhe 142 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 5 mijë e 877. IKSHPK-ja konfirmoi se janë shëruar edhe 101 persona, teksa numri i të shëruarve ka shkuar në 3 mijë e 69. Kurse raste aktive janë 2 mijë e 669.

101 TË SHËRUAR DHE 142 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, July 20, 2020

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në 139./21Media