Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar sot se në Kosovë janë 2 mijë e 902 raste aktive me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 213 raste të reja dhe 109 të shëruar.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 109 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 3.614 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.902.”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

109 TË SHËRUAR DHE 213 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, July 24, 2020

Prishtina është ndër komunat me më së shumti raste./21Media