“Transfermarkt” ka publikuar listën me 20 lojtarët më të vlefshëm aktualisht të cilët do të jenë pa kontratë në vitin 2021.

Në listë përfshihet ylli i Barcelonës Lionel Messi, mbrojtësi i Bayern Munich David Alaba dhe mesfushori i Liverpooli, Wijnaldum.

Lista e lojtarëve:

1. Lionel Messi – vlera momentale 100 milionë euro

2. David Alaba – vlera momentale 65 milionë euro

3. Gianluigi Donnarumma – vlera momentale 60 milionë euro

4. Memphis Depay – vlera momentale 45 milionë euro

5. Sergio Aguero – vlera momentale 42 milionë euro

6. Georginio Wijnaldum – vlera momentale 40 milionë euro

7. Florian Thauvin – vlera momentale 32 milionë euro

8. Angel Di Maria – vlera momentale 32 milionë euro

9. Hakan Calhanoglu – vlera momentale 30 milionë euro

10. Arkadiusz Milik – vlera momentale 27 milionë euro

11. Riqui Puig – vlera momentale 25 milionë euro

12. Julian Draxler – vlera momentale 24 milionë euro

13. Marten De Roon – vlera momentale 23 milionë euro

14. Eric Garcia – vlera momentale 20 milionë euro

15. Moussa Marega – vlera momentale 20 milionë euro

16. Henrikh Mkhitaryan – vlera momentale 20 milionë euro

17. Otavio – vlera momentale 18 milionë euro

18. Nikola Maksimovic – vlera momentale 18 milionë euro

19. Juan Bernat – vlera momentale 16 milionë euro

20. Giovanni Reyna – vlera momentale 15 milionë euro./KP