20 viktima dhe 392 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

1 min read

 

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 392 raste të reja me Covid-19 nga realizimi i 4 mijë e 633 testimeve, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Për 24 orë janë shëruar 339 pacientë kurse jetën e kanë humbur 17 persona.

Në regjistrin e personave të vdekur nga Covid-19, “Termini im” janë paraqitur edhe 3 të vdekur që kanë humbur jetën gjatë periudhës prej 12.09.2021 deri 22.09.2021./21Media