136 persona gjithsej të prekur nga Covid-19

136 persona gjithsej të prekur nga Covid-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 22 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut.

Nga rastet e reja, 15 rezultojnë të jenë nga Shkupi, katër nga Dibra, dy nga Kumanova dhe një nga Ohri.

Me rastet e fundit, numri i përgjitshëm i personave të prekur nga virusi Covid-19 në vend deri në orën 12:00 ka shkuar në 136, raporton TV21./21Media