Motra e madhe ia prenë veshët dhe ia nxjerrë sytë 17 vjeçares

Motra e madhe ia prenë veshët dhe ia nxjerrë sytë 17 vjeçares

Një vajzë do të përballet me gjyqin për vrasjen brutale të motrës së saj modeles, 17-vjeçare, transmeton rtv21.tv

Stefania Dubrovina u plagos me thikë 189 herë nga motra e saj, në qytetin rus St Petersburg. Motra e saj Elizaveta, 22 vjeç, akuzohet se kishte plagosur modelen për vdekje kur ajo ishte e droguar.

Në vitin 2016 ajo u arrestua dhe u dërgua në për trajtim psikiatrik. Tani ajo vlerësohet e përshtatshme për t’u përballur me gjyqin i cili do të fillojë së shpejti.

Ajo mohon akuzën e vrasjes dhe raportet thonë se ajo në vend të kësaj do të akuzojë ‘dashnorin’ e vajzës së vdekur Alexey Fateev, tani 44 vjeç, në banesën e të cilit vdiq motra e saj. Sidoqoftë, autoritetet e ndjekjes penale thonë se burri është dëshmitar dhe jo i dyshuar.

Fateev ka mohuar në TV rus se kishte ndonjë lidhje me vdekjen e Stefania. Ai tregoi se si e gjeti trupin lakuriq të masakruar të Stefania pasi u kthye nga një dyqan ku bleu verë.

Në një intervistë, nëna e vajzave Oksana Dubrovina tha se Elizaveta tani ka rikuperuar kujtesën e saj për ngjarjet dhe vajza e saj thotë se i dashuri i viktimës ka vepruar si ‘djall’ ndaj saj. Ajo pretendoi se Fateev dhe Stefania ishin të dashuruar dhe se ai ishte xheloz për fotografitë nudo.

Në një shfaqje televizive në 2017 ajo sulmoi fizikisht të dashurin e bijës së saj Fateev dhe e gërvishti në fytyrë.

Elizaveta, e moshës 19 në kohën e vrasjes, akuzohet për ‘vrasje me një egërsi të veçantë’ duke ia prerë veshët dhe nxjerrë sytë. A jo do të përballet me 25 vjet burg nëse dënohet./21Media