Presidentja Osmani vizitoi Kullën e Ilaz Kodrës, homazhe edhe në Marinë dhe Vërboc

Presidentja Osmani vizitoi Kullën e Ilaz Kodrës, homazhe edhe në Marinë dhe Vërboc

U bënë 22 vjet nga rënia heroike e Ilaz Kodrës, pjesë e celulave të para të UÇK-së dhe pjesëmarrës i të gjitha luftërave në Drenicë dhe rrethinë. Me këtë rast, presidentja Vjosa Osmani, kryetari i Skenderajt Bekim Jashari dhe kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci, vizituan Kullën e Ilaz Kodrës. Homazhe u bënë edhe në Marinë dhe Vërboc./21Media