Dita e sotme ka shënuar një rekord të numrit të pacientëve shëruarve me Covid-19 në Shqipëri.

Sikurse bën me dije edhe ministria e shëndetësisë, 265 pacientë e kanë mundur virusin në 24 orët e fundit.

Ndërkohë, pritet përditësimi i situatës ditën e sotme në lidhje me infektimet e reja dhe vdekjes, nëse ka./oranews