Në Turqi  vazhdon ulja e numrit të vdekjeve dhe e rasteve të reja të infektuara me koronavirus.

Sipas Ministrisë së Shëndëtësisë turke, në 24 orët e fundit janë rregjistruar 28 viktima kështu duke e çuar numrin total të vdekjeve në 4 mijë e 199.

Gjatë së njëjtës periudhë janë kryer 25 mijë e 382 teste dhe janë diagnostikuar 1.022 raste të reja të infektimit.

Ndërsa numri i të shëruarve ka arritur në 112 mijë e 895. /21Media