Deklarohet trajneri

Deklarohet trajneri

Tre lojtar të Leicester City-t dyshohet se janë të infektuar me koronavirus.

Trajneri Brendan Rodgers ka thënë se lojtarët janë dërguar në izolim pasi kanë shfaqur simptoma.

Ne kemi ndjekur procedurat dhe (si një masë paraprake) ata janë mbajtur larg nga skuadra“, ka thënë trajneri.

Deri në 10 mijë britanikë tashmë mund të jenë infektuar me koronavirus, paralajmëruan ekspertët sot.

Kryeministri Boris Johnson tha se numri i rasteve në Britaninë e Madhe pritet të rritet ndjeshëm në javët e ardhshme./21Media