Përgatiten lehtësisht

Përgatiten lehtësisht

Është e rëndësishme të kujdesemi për fytyrën tonë dhe për veten. Dhe ku ka më mirë se të krijojmë maska në shtëpi të cilat hidratojnë dhe e bëjnë atë të shkëlqejë:

Rifreskim i fytyrës përpara gjumit:

Tulin e një domateje+2 lugë qumësht

Maskë anti rrudhë:

1 vezë+ 1 lugë xhel apo lëng aloe vera

Maskë kundër pikave dhe shenjave:

1 të bardhë veze + një lugë lëng limoni

Për një fytyrë që shkëlqen:

2 lugë kos+ 2 lugë lëng limoni

Për lëkurat e yndyrshme:

Një lugë kurkum + 2 lugë lëng apo xhel Aloe Vera

Maskë hidratuese:

1 lugë lëng limoni+ 2 lugë mjaltë

Maska që trajton aknet dhe parandalon shfaqjen e tyre:

1 lugë kanellë pluhur+ 2 lugë mjaltë

Scrub për pastrimin e thellë të lëkurës:

2 lugë kos+ 1 lugë tërshërë të grirë.