Rekord rastesh të reja me Covid 19 edhe këtë të shtunë në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton 4 vdekje nga Covid-19 në 24 orët e fundit dhe 302 të reja.

Ndërkohë janë shëruar 82 pacientë. Numër i lartë edhe në spitalet Covid, me 264 pacientë të shtruar./oranews