Në Kosovë sot janë rregjistruar 87 raste të reja me Koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se këto rezultate kanë dalur nga 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

”Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 33 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Podujevës 6 raste, komuna e Mitrovicës 6 raste, komuna e Lipjanit 4 raste, komuna e Suharekës 4 raste, komuna e Gjilanit 4 raste, komuna e Ferizajt 3 raste, komuna e Fushë Kosovës 3 raste, komuna e Mamushës 3 raste, komuna e Skenderajt 3 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Rahovecit 2 raste, Komuna e Drenasit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kaçanik, Malishevë, Viti dhe Pejë”, njofton IKSHPK-ja.

Gjithashtu bëhet e ditur se sot në Kosovë janë shëruar edhe 31 persona, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 1.425./21Media