Klubet që siguruan kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Klubet që siguruan kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Manchester United dhe Roma janë skuadrat e radhës që kanë siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Evropës.

Manchester United vazhdoi me formën e mirë duke e mposhtur 4-0 skuadrën e AZ Alkmaar, me dy golat e talentit, Mason Greenëood, derisa shënuan edhe Ashley Young e Juan Mata.

Roma ka barazuar në shtëpi me Wolfsberger AC, por u kualifikua si e dyta e grupit në fazën tjetër.

Për Romën shënuan Diego Perotti dhe Dzeko, derisa për mysafirët, autogol Alessandro Florenzi dhe Shon Weissman.

UEFA ka para pak minutash ka publikuar listën e plotë të 32 klubeve evropiane që i vazhdojnë garat në Ligën e Evropës: